FarmTR Tarım Teknolojilerinin amacı sadece verimliliği artırmak değildir. Daha az ya da daha temiz enerji harcayarak, çevreye zarar vermeden, çiftçinin hayatını kolaylaştırarak
verimli ve kaliteli ürünler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Dikey tarım uygulamasının en çok tercih edilebileceği ortamlardır.
Nakliye konteyneri ve kentsel tarımı bir araya getiren bu  konteyner çiftliklerde GDO içermeyen, lahana, marul ve diğer yeşil yapraklı sebzelerin yerel olarak yetiştirilmesi söz konusudur.
Konteynerler yaşam alanlarına yakın kurulabilecekleri gibi farklı ortamlarda bir araya getirilerek kampüsler oluşturulabilir.
Hobi olarak uygulanıp günlük ihtiyaçlar karşılanabileceği gibi ihtiyaç alanlarına toptan satışlar yapılarak ticari amaçlı olarak da kullanılabilir.

Konteyner Tarım Sistemlerinde bitkilerin ihtiyacı olan ışık bitkilere özel dalga boylarındaki led lambalarla sağlanır. Bitkilerde fotosentez için gerekli ışığı suni olarak veren lambalardır. Bu lambalar spektrumu ayarlanabilir led lambalardır. Bitkilerin istediği özel dalga boyunda ışık verirler. Bitki çeşidine ve kullanıldığı ortama göre led lambaların gücü belirlenir.

Led Lambalarla ilgili ayrıntılı bilgi için Tarım Aletleri ve Sistemleri bölümünü inceleyebilirsiniz.


 

Konteyner Tarım Sistemleri
Konteyner Tarım Sistemleri
Konteyner Tarım Sistemleri
Konteyner Tarım Sistemleri
Konteyner Tarım Sistemleri